O‘ZBEKISTON RESPUBLIKASI PREZIDENTINING 2017 YIL 25 AVGUSTDAGI PF-5164-SON FARMONI

Vatanimiz mustaqilligini mustahkamlash, milliy g‘oyani rivojlantirish, ma’naviyatimizni tiklash, o‘zligimizni anglash yo‘lida katta hissa qo‘shgan, yorqin iste’dodi va ijodi, ilmiy faoliyati, halol xizmati, yoshlarni ona yurtga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat ruhida sog‘lom va barkamol etib tarbiyalash hamda jamoat ishlaridagi faol ishtiroki uchun quyidagilar faxriy unvonlar va ordenlar bilan taqdirlansin:
 
“O‘zbekiston Respublikasi san’at arbobi”
 
Gafurov Ibragim Usmanovich - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos olim
 
“O‘zbekiston Respublikasi fan arbobi”
 
Nazarov Baxtiyar - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, adabiyotshunos olim
Negmatov Soyibjon Sodiqovich - O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi
 
“O‘zbekiston Respublikasi xalq baxshisi”
 
Umirov Chori - Mehnat faxriysi, baxshi
 
“O‘zbekiston Respublikasi xalq rassomi”
 
Sadikov Marat Fayziyevich - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, grafik rassom
 
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan yoshlar murabbiyi”
 
Kadirov Rauf Gafurovich - O‘zbekiston davlat konservatoriyasi Musiqiy pedagogika kafedrasi professori, musiqashunos
Sattarov Zafar Raxmonovich - Navoiy viloyati, Xatirchi tumanidagi bolalar-o‘smirlar sport maktabining erkin kurash bo‘yicha murabbiyi
 
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan jurnalist”
 
Madjnunova Rislik Tadjibayevna - “Namangan haqiqati” gazetasi bo‘lim mudiri
Nizayev Timur Tedjiyevich - “Pravda Vostoka” gazetasi bo‘lim mudiri
 
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan madaniyat xodimi”
 
Genjemuratov Baxtiyar Allambergenovich - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir
Ziyaxanov Xurshid Djavidovich - Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti katta o‘qituvchisi, grafik rassom
Ismailova Jannat Hamidovna - O‘zbekiston tarixi davlat muzeyi direktori
Lyashko Anatoliy Alekseyevich - Alisher Navoiy nomidagi O‘zbeksiton davlat akademik katta teatri bo‘lim boshlig‘i
Sapayev Sadaddin Mambetovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Ellikqal’a tuman madaniyat bo‘limiga qarashli “Bo‘ston” ashula va raqs xalq ansambli badiiy rahbari
 
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sog‘liqni saqlash xodimi”
 
Karimova Saodat Naimovna - Qashqadaryo viloyati, Kasbi tuman tibbiyot birlashmasi chaqaloqlar bo‘limi neonatolog shifokori
Omarbayeva Sharigul - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qorao‘zak tuman tibbiyot birlashmasi neonatolog shifokori
 
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sport ustozi”
 
Berdiyev Ruzikul Sadullayevich - Qashqadaryo viloyati “Nasaf” futbol klubi bosh murabbiyi
 
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan sportchi»
 
Djangabayev Rustam Kamiljan o‘g‘li - Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi
Do‘smurotov Sardorbek Mahmadiyor o‘g‘li - Og‘ir atletika bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi
 
“O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan xalq ta’limi xodimi”
 
Baymanova Tamara Alliyarovna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi Qorao‘zak tumanidagi 31-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktabining kimyo fani o‘qituvchisi
 
“El-yurt hurmati” ordeni bilan
 
Chusovitina Oksana Aleksandrovna - Sport gimnastikasi bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi
 
“Fidokorona xizmatlari uchun” ordeni bilan
 
Zaxidov Romen Abdullayevich - O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi
Iskandarov Sadulla - O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi
Salaxitdinov Maxmud O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi, Matematika instituti bo‘lim mudiri
 
“Mehnat shuhrati” ordeni bilan
 
Azimov Djalaliddin Azimovich - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Botanika va zoologiya instituti bosh ilmiy xodimi
Azimova Gulchexra Sarvarovna - Toshkent davlat milliy raqs va xoreografiya oliy maktabi huzuridagi xoreografiya kollejining mumtoz raqs fani o‘qituvchisi
Akbarov Xamidulla Ilyasovich - O‘zbekiston Milliy universiteti jurnalistika fakulteti Televideniye va radioeshittirish kafedrasi professori
Aripova Salimaxon Fazilovna - O‘zFA O‘simlik moddalari kimyosi instituti bosh ilmiy xodimi
Asadov Damin Abduraximovich - Toshkent vrachlar malakasini oshirish instituti Sog‘liqni saqlashni tashkil qilish, moliyalashtirish va boshqarish kafedrasi mudiri, professor
Axmedov Ismoiljon Mamasidiqovich - Andijon olimpiya zaxiralari kollejining gandbol bo‘yicha murabbiyi
Gospodarchuk Yuriy Mixaylovich - Toshkent shahridagi Turin politexnika universitetining jismoniy tarbiya fani o‘qituvchisi
Ismailova O‘gulxon Xakimovna - Andijon viloyati Asaka tuman tibbiyot birlashmasi ko‘p tarmoqli markaziy poliklinikasi vrachi
Isoyev Narxon Kichikovich - Buxoro davlat universiteti qoshidagi 3-Qorako‘l akademik litseyining kimyo fani o‘qituvchisi Mannanov Abduraxim Mutalovich - Toshkent davlat sharqshunoslik instituti rektori
Mirzayev Mirpolat - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir
Razzakov Shakir - Xorazm viloyati Bog‘ot tumani 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabining tarix fani o‘qituvchisi
Raxmanberdiyev Gappar - Toshkent kimyo-texnologiya institutining Sellyuloza va yog‘ochsozlik texnologiyasi kafedrasi professori
Sadriddinov Azmiddin Sadriddinovich - Toshkent davlat texnika universiteti yer usti transport tizimlari kafedrasi professori
Salimov Oqil Umurzoqovich - Iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlash “Ulug‘bek” jamg‘armasi rahbari
Tursunbayev Kamil Jumayevich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbektelefilm” studiyasi bo‘lim boshlig‘i
Urmanova Flyura Faridovna - Toshkent farmatsevtika instituti farmakognoziya kafedrasi mudiri
Xamidov Xojiakbar - Toshkent irrigatsiya va melioratsiya instituti Gumanitar fanlar kafedrasi professori
Xodjanov Muratbay Turdыmuratovich - Qoraqalpog‘iston Respublikasi teleradiokompaniyasi Qoraqalpog‘iston telekanali rejissyori
Sharipova Napisa Agzamovna - Sirdaryo viloyati Yangiyer shahridagi “Muruvvat” nogiron ayollar internat uyi direktori
Yusupbekov Nodirbek Rustambekovich - O‘zbekiston Fanlar akademiyasi akademigi, Toshkent davlat texnika universiteti professori
Ergashev Yusufdjan Yakubjanovich - “O‘zbekiston” nashriyot-matbaa ijodiy uyi chop etish sexining 6-razryadli chop etuvchisi
Ergasheva Mastura Yax’yoyevna - Buxoro viloyati Bolalar uyi katta hamshirasi
Hobilov Tohir Abdumalikovich (Tohir Malik) - O‘zbekiston xalq yozuvchisi
 
Mamlakatimizda har tomonlama sog‘lom va barkamol avlodni voyaga yetkazish ishiga qo‘shgan katta hissasi hamda yoshlarni Vatanga muhabbat, istiqlol g‘oyalariga sadoqat, sog‘lom turmush tarzi tamoyillari ruhida tarbiyalashdagi xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:
 
II-darajali “Sog‘lom avlod uchun” ordeni bilan
 
Avazov Isroil Turdimurodovich - Samarqand viloyati Kattaqo‘rg‘on tuman tibbiyot birlashmasi bolalar bo‘limi mudiri
Lyubchich Adelina Semyonovna - Respublika perinatal markazi direktori
Mamajonov Tursunali - Farg‘ona tuman “Vodil chinori” xalq dorbozlari jamoasi badiiy rahbari
 
“Do‘stlik” ordeni bilan
 
Abduraximova Ma’muraxon Tuxtasinovna- “Farg‘ona haqiqati” gazetasi adabiyot va san’at bo‘limi mudiri
Alimova Halimaxon - Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat instituti professori
Asilov Asad Nasirovich - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi
A’zamov Quddus A’zamovich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi “O‘zbekiston” telekanali “Yangi jamiyat” studiyasi bosh muharriri
Babayeva Zebo Tuxtayevna - O‘zbekiston milliy axborot agentligi tarjima tahririyati tarjimoni
Bo‘tayeva Farida Kuziyevna - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir
Golovanov Vladimir Ivanovich - Toshkent hayvonot bog‘i ilmiy xodimi
Gulyamov Israil Djurayevich- “Istiqlol” san’at saroyi direktori
Jumayev Akmal Mengliyevich - Respublika ixtisoslashgan kardiologiya markazi Qarshi filiali reabilitatsiya bo‘limi boshlig‘i
Jo‘rayeva Sanobarxon Rahmonovna - Andijon viloyati Asaka tumani madaniyat bo‘limi qoshidagi ansambl xonandasi
Zaxidova Mashkura Isamitdinova- “Narodnoye slovo” gazetasi tarjimoni
Israilov Tadjibay Gulamovich- Teatr arboblari uyushmasi a’zosi, rejissyor
Kaliyeva Dilfuza Taylakovna- O‘zbekiston qozoq milliy madaniyat markazi yetakchi xodimi
Kan Aylita Anatolevna - Samarqand davlat tibbiyot instituti 1-klinikasi reanimatsiya bo‘limi mudiri
Karayeva Rahobza Xursandovna - Surxondaryo viloyati, Sariosiyo tumanidagi 62-umumiy o‘rta ta’lim maktabi direktori
Karimov Abdukaxar Abdusamatovich - “O‘zbekfilm” aksiyadorlik jamiyati ovoz operatori
Meliboyev Axmadjon - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, publitsist
Mirzayev Ravshan Sharipovich - Surxondaryo viloyati “So‘fi Olloyor” jamg‘armasi raisi
Mirzamaxmudov Ismaildjan - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, shoir
Muxamedova Ra’no Timurxonovna - Badiiy gimnastika bo‘yicha Respublika olimpiya zaxiralari sport maktabi murabbiyi
Nedorezov Aleksandr Ivanovich - Erkin kurash bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi murabbiyi
Nikitina Lyubov Nikolayevna - Farg‘ona viloyat ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi jarrohlik bo‘limi mudiri
Paxomov Georgiy Lvovich - Toshkent tibbiyot akademiyasi fakultet va gospital jarrohlik kafedrasi dotsenti
Paluaniyazova Ulmeken Joldasbayevna - Qoraqalpog‘iston Respublikasi teleradiokompaniyasi Qoraqalpog‘iston radiokanali bosh muharriri o‘rinbosari
Radjabov Taxir Yunusovich - Pensioner, sozanda
Rizayev Shuhratilla Tursunovich - “O‘zbekkino” Milliy agentligi Bosh direktorining birinchi o‘rinbosari
Saypiyev Akbar - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Navoiy filiali shifokor travmatologi
Samandarov Erkin - O‘zbekiston Yozuvchilar uyushmasi a’zosi, yozuvchi
Sergeyev Vyacheslav Alekseyevich - Baydarka va kanoeda eshkak eshish bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi murabbiyi
Sultanova Dina Agayanovna - Mehnat faxriysi, adabiy tarjimon
Tulyaxodjayeva Muxabbat Turabovna - O‘zbekiston davlat san’at va madaniyat instituti San’atshunoslik va madaniyatshunoslik kafedrasi professori
Tursunov Ubaydulla Riksibayevich - “Sharq” nashriyot-matbaa aksiyadorlik kompaniyasi ofset bosma sexi chop etuvchisi
Xolmatov Niyezali - O‘zbekiston Badiiy ijodkorlar uyushmasi a’zosi, miniatyurachi rassom
Xoltadjiyev Abduraxman Akbarovich - O‘zbekiston Badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi
Yunus Rajabiy nomidagi “Maqom” ansambli sozandasi
Cherkasova Galina Viktorovna - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasi Mikrobiologiya instituti katta ilmiy xodimi
Xatamov Azamat Kamalovich - Kamoliddin Behzod nomidagi Milliy rassomlik va dizayn instituti dotsenti, haykaltarosh
Shayxova Tausifa Valiyevna - Toshkent shahar ruhiy kasalliklar klinik shifoxonasi shifokor-psixiatri
Egamberdiyev Asilbek Kuzixaydarovich - Sirdaryo viloyati belbog‘li kurash bo‘yicha terma jamoasi katta murabbiyi
Esanov Turkman - Samarqand davlat arxitektura-qurilish instituti dotsenti, haykaltarosh
 
Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan ma’naviy-ma’rifiy va ijtimoiy islohotlardagi faol ishtiroki, samarali mehnati, yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishiga qo‘shgan hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:
 
“Shuhrat” medali bilan
 
Abdurasulova Gulchexra Ibragimovna - Farg‘ona viloyati turon yakkakurashi bo‘yicha terma jamoasi murabbiyi
Alxamov Normuxammad - Navoiy viloyat bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot birlashmasi vrach neonatologi
Buriyev Zabardast Tojibayevich - O‘zFA Genomika va bioinformatika markazi direktorining ilmiy ishlar bo‘yicha o‘rinbosari
G‘aniyeva Zumradxon Yuldashevna - Farg‘ona viloyat “Muruvvat” nogiron bolalar internat uyi o‘qituvchisi
Geydelbax Galina Pavlovna - “O‘zbekfilm” aksiyadorlik jamiyati pardozchi-rassomi
Gulamov Shavkat Murtazoyevich - Respublika “Hunarmand” uyushmasi Buxoro viloyati bo‘limi a’zosi, kandakor usta
Davletmuratova Gulnara Begdullayevna- Qoraqalpog‘iston Respublikasi Taxtako‘pir tumani “Taxtako‘pir tongi” gazetasi muharriri
Dadajanova Charosxon Giyosovna - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi «Madaniyat va ma’rifat» telekanali Ilmiy-ma’rifiy dasturlar muharririyati bosh muharriri o‘rinbosari
Jalilov Akmaljon Olimovich - Namangan viloyat kardiologiya markazi intervension kardiologiya bo‘limi mudiri
Ibragimova Gulnoz Urakovna - Qashqadaryo viloyati Shahrisabz texnologiya kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi
Ishankulova Gulzira Samikovna - Toshkent viloyati Ohangaron tumanidagi “Muruvvat” nogiron erkaklar internat uyi tibbiyot hamshirasi
Ishanxanova Maksuda Shakirovna - "O‘zbekiston" nashriyot-matbaa ijodiy uyi yetakchi korrektori
Karimnazarova Saodat Ismailovna - Sirdaryo viloyati Boyovut tumanidagi 5-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi
Kuranbayeva Altinpashsha Xojayazovna - Xorazm viloyat Bog‘ot tuman Davlat sanitariya epidemiologiya nazorati markazi epidemiologi
Mavlanova Muxayaxan Avazovna - Toshkent viloyati Angren kimyo sanoati kasb-hunar kollejining ishlab chiqarish ta’limi ustasi
Mamedova Dilorom Raxmatdjanovna - O‘zbekiston davlat san’at muzeyi ilmiy xodimi, rangtasvirchi rassom
Mirzayeva Maxbuba Sultonovna - Respublika onkologiya va radiologiya tibbiyot markazining Jizzax filiali dispanseri hamshirasi
Mirmuxamedova Aziza Xabibullayevna - Samarqand viloyat bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi neonatologiya bo‘limi mudiri
Murtazakulov Maxkam - Jizzax san’at kolleji o‘qituvchisi
Nabiyeva Surayyo Sayfullayevna - “O‘qituvchi” nashriyot-matbaa ijodiy uyi tahririyat bo‘limi texnik muharriri
Najimiddinov Tair Shaxabiddinovich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi Toshkent telemarkazi tasvirga olish guruhi smena boshlig‘i
Nizametdinov Najmiddin Gulamovich - O‘zFA Davlat adabiyot muzeyi yetakchi ilmiy xodimi
Raxmanov Temirqul Tangriyevich - Surxondaryo viloyat ko‘ptarmoqli tibbiyot markazi jarohat oqibatlari va ortopediya bo‘limi boshlig‘i
Sabirov Omonbay Atabayevich - Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazi Xorazm filiali reanimatsiya bo‘limi mudiri
Sadikova Nasiba Amanovna - Respublika ixtisoslashtirilgan san’at maktab-internati musiqa fani o‘qituvchisi
Salaxodjayev Raufxon Farxodxonovich - Toshkent shahridagi Xalqaro Vestminster universiteti o‘qituvchisi
Salimova Maxfuza Xamidovna - “Hunarmand” uyushmasining Buxoro viloyati bo‘limi a’zosi, usta zardo‘z
Seytmuratov Mateke Muxamatdinovich - O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi Nukus teleradiomarkazi ko‘chma texnika vositalari guruhi katta elektromexanigi
Sidikov Utkur - O‘zbekiston badiiy jamoalari ijodiy birlashmasi mehnat faxriysi
Siddiqova Feruzaxon Nu’manovna - Andijon viloyat teleradiokompaniyasi direktori o‘rinbosari
Sultanova Gulbahor Boltayevna - Xorazm viloyati Yangibozor tumanidagi 13-maktabgacha ta’lim muassasasi tarbiyachisi
Tillyaxodjayeva Suraya Kaxxarovna - R.Glier nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyi jo‘rnavozi
Tojiboyeva Adibaxon G‘apparovna - Namangan viloyati Norin tumanidagi 16-umumiy o‘rta ta’lim maktabining ingliz tili fani o‘qituvchisi
Tolipov Samat Abdilaxatovich - O‘zFA Bioorganik kimyo instituti katta ilmiy xodimi
Tursunkulov Eshkul Azimovich - Samrqand viloyati Jomboy tumani Ko‘kgumbaz madaniyat va aholi dam olish markazi to‘garak rahbari
To‘rayev Shavkat Nishonovich - Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi bosh mutaxassisi
Ulmasova Musavvar Djamalovna - Respublika dizayn kolleji katta o‘qituvchisi, rangtasvirchi rassom
Urazbayev Darmenbek Turdibekovich - “Tasviriy oyina” ijodiy uyushmasi Qoraqalpog‘iston bo‘limi rahbari
Urmonova Toshxon Ibragimovna - Farg‘ona viloyati Marg‘ilon pedagogika kollejining maxsus fan o‘qituvchisi
Urokov A’zam Askarovich - Buxoro viloyati madaniyat boshqarmasi tasarrufidagi viloyat ko‘zi ojizlar maxsus kutubxonasi direktori
Xamidov Ixtiyor Murtazoyevich - Buxoro viloyati Kogon shahar tibbiyot birlashmasi anestiziologiya-reanimatsiya bo‘limi mudiri
Xikmatova Luiza Anvarovna - Suv sport turlariga ixtisoslashtirilgan bolalar-o‘smirlar sport maktabi direktori
Xolova Tojixol Yarashovna - Jizzax viloyati Paxtakor tumanidagi 10-sonli “Shodlik” maktabgacha ta’lim muassasa tarbiyachisi
Hasanova Nasiba Manabovna - Qashqadaryo viloyati Qarshi san’at kolleji o‘qtuvchisi
Hoshimova Oysha Isoyevna - Buxoro viloyati Buxoro shahridagi 32-sonli “Mehribonlik uyi” tarbiyachisi
 
O‘zbekiston Respublikasi
            Prezidenti                                                                                   Sh.Mirziyoyev

Biz bilan bog'lanish

100095, O'zbekistan, Toshkent,
Universitet ko'chasi 2

Telefon: +998712464600

Faks: +998712271032

Elektron manzil: tstu_info@tdtu.uz

JoomShaper